Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

6. 5. 2007
1. Sezóna

1)Mnoho lidí, kteří se podíleli na scénáři, mají vysokoškolské vzdělání v psychologii. O to, kdo bude psát pozadí jednotlivých hlavních postav se losovalo tak, že scénáristi tahali jména postav z klobouku.Obrazek

2)Postava Jacka se měla původně objevit jen v pilotní epizodě a na jejím konci zemřít. Když se producent J.J. Abrams rozhodl změnit ji na stálou hlavní, původně plánovaný herec Michael Keaton jí odmítl a jeho roli získal Matthew Fox.

3)Yun-Jin Kim (Sun) se původně hlásila na roli Kate. Nezískala jí, ale tvůrcům se natolik zalíbila, že do scénáře připsali ještě dvě nové postavy – korejský pár.

4)John Locke získal jméno po stejnojmenném anglickém mysliteli, který se zabýval politikou a filozofií. Napsal úvahu „Two Treatises of Goverment“ (Dvě pojednání o vládě), kde zpochybňoval vládu jednoho člověka, panovníka, nad celou společností. Také věřil v to, že dříve neorganizovaná společnost dávala přednost klidnému životu v míru před vzájemnými válkami.

5)Jméno letecké společnosti je OCEANIC. Stejná fiktivní aerolinka se objeví také v jedné epizodě seriálu JAG a v akčním filmu Boeing 747 v ohrožení (Executive Decision).Obrazek

6)Těhotná Claire (Emilie de Ravin) měla být původně jen vedlejší postavou, která se objeví v několika málo dílech, ale poté, co se ABC rozhodla v seriálu pokračovat, stala se postavou hlavní.

7)Kulisy jeskyně s pramenem a malým vodopádem jsou vyrobeny z gumy, to proto, aby nebylo slyšet ozvěny kroků pohybujících se herců a členů štábu. Celá jeskyně stojí v bývalé továrně firmy Xerox.

8)Charlie Pace měl být původně přibližně 45letý otřískaný rocker, když ale producenti viděli zkoušky Dominica Monaghana, přepsali postavu do mladších let.

9)Vincent, pes, je ve skutečně fena jménem Madison.

2. Sezóna

1)Název první epizody je odvozen od věty, co řekl Locke v závěrečné epizodě 1. série - řekl Jackovi, že je muž vědy, zatímco on sám je muž víry

2)V době vysílání vidělo epizodu ,,Man of Science ,Man of Faith,, na ABC 23,1 milionů diváků, což bylo nejvíce ze všech stanic toho večera a o mnoho více než první epizoda první série.

3)První epizoda druhé série začáná stejně, jako první epizoda první série. Tam jsme jako první viděli Jackovo oko, jak se otevírá, tady stejně vidíme Desmondovo oko.

4)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proč tu skoro nic nemáš?

(adý, 13. 5. 2007 10:15)

Ahoj, prosím tě proč tu máš tolik prázdných rubrik??www.adelka1991.blog.cz